• Strona główna
  • NOWOŚĆ! WINEO 400: NOWA KOLEKCJA PODŁÓG W OFERCIE WINDMÖLLER

NOWOŚĆ! WINEO 400: NOWA KOLEKCJA PODŁÓG W OFERCIE WINDMÖLLER

6 luty 2024  

Firma Windmöller wprowadziła na rynek kolekcję wineo 400, która łączy nowoczesny design i wysoką jakość. Kolekcja obejmuje 32 stylowe dekory o synchronicznej strukturze, w tym 4 dekory w wymiarze XS, które mogą być montowane w formie ponadczasowej jodły klasycznej. Klienci mają do wyboru różne warianty wykończenia krawędzi, takie jak dyskretna mikrofaza czy 4 V-fuga, nadająca panelom wygląd dębowych desek.

Nowa kolekcja wineo 400 to przykład połączenia funkcjonalności z estetyką. Dzięki podwyższonej odporności na wilgoć i klasie antypoślizgowości (R10), nowa kolekcja może być montowana w kuchni, łazience oraz holu, co zapewnia spójność całej aranżacji.

Wineo 400: kolekcja dla wymagających

Niezależnie od wybranej stylistyki, przy wyborze podłogi liczy się trwałość, wygoda użytkowania oraz prostota montażu. Kolekcja wineo 400 obejmuje 3 warianty: wersję klejową o grubości 2 mm w palecie 32 dekorów oraz dwie wersje bezklejowe w 28 wersjach kolorystycznych każda. Pierwsza z nich to podłogi o grubości 5,5 mm z podklejoną od spodu matą IXPE, a druga to podłoga Multi-Layer o grubości 9 mm na płycie AQUA PROTECT z systemem montażu LOC TEC oraz z przyklejoną od spodu matą soundPROTECT.

Z podłogami w wersji klejowej z kolekcji wineo 400 współgrają maty podkładowe wineo silentPREMIUM 1,8 mm, wineo singleGLUE 1,8 i wineo doubleGLUE 1,8. Ich zastosowanie pozwala poprawić komfort akustyczny, ogranicza przenikanie wilgoci z podłoża i pozwala na lepszą transmisję ciepła z ogrzewania podłogowego. Mnogość dekorów pozwala wpisać kolekcję wineo 400 w 4 wiodące trendy: Relax, Breathe, Play oraz Lounge. To sprawia, że dopasowanie podłogi do indywidualnych upodobań jest teraz jeszcze prostsze.

RELAX – kameralna, prywatna oaza spokoju

Szybkie tempo życia, duża ilość zadań i codzienny stres nadają przestrzeni mieszkalnej nową funkcję: miejsca, w którym można wyciszyć zmysły i odzyskać równowagę. Pomagają w tym minimalistyczne elementy wystroju oraz jasne odcienie podłogi, takie jak na przykład Coast Pine Greige lub Balanced Oak Lightgrey wineo 400 wood L, które w wersji klejonej mają format deski 1200 x 180 mm. Harmonijny charakter wnętrza podkreśli także podłoga Nordic Maple Cream wineo 400 wood XL, w wersji klejonej w formacie bardzo dużych desek lub dekor kamienny: Industrial Concrete Grey WINEO 400 STONE L w formacie płytek.

PLAY – pochwała różnorodności i dom tętniący życiem

Stylowy fotel z lat 60, własnoręcznie wykonany stolik i antyczna komoda potrafią pięknie współgrać, nawet na niewielkich przestrzeniach. Fundamentem stylistyki PLAY jest oryginalność, kreatywność i pełnia kolorów. Ważne, by podłoga łączyła poszczególne elementy, stanowiąc klimatyczne tło dla całej aranżacji. Przykładem mogą być Coast Pine Taupe wineo 400 wood L lub Comfort Oak Taupe wineo 400 wood XL, które tworzą efekt desek o delikatnie chłodnym, stonowanym odcieniu. W przypadku przewagi słonecznych barw warto sięgnąć po cieplejsze odcienie, jak na przykład Authentic Oak Brown, Vintage Oak Brown czy Vivid Oak Nature. Kamiennym dekorem, idealnie wpisującym się w stylistykę PLAY, jest Industrial Concrete Dark, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjne kafelki w łazience czy kuchni.

BREATHE – głęboki oddech w bliskości z naturą

Rozwój cywilizacyjny budzi tęsknotę za tym, co naturalne, proste i świeże. Zrównoważone materiały oraz piękne wzornictwo, inspirowane stylem skandynawskim i rustykalnym, pozwalają stworzyć w domowym zaciszu spokojną, bliską naturze atmosferę. Idealnym dopełnieniem tego stylu są dekory imitujące naturalne deski drewniane w formacie L lub XL: Vibrant Oak Beige, Shadow Oak Nature, Comfort Oak Brown czy Plain Oak Beige. Z dekorów kamiennych, imitujących duże płytki, ze stylistyką BREATHE spójnie komponuje się wineo 400 Industrial Concrete Grey.

LOUNGE – luksus i elegancja na co dzień

Art deco oraz modernizm lat 50. i 60. zapoczątkowały trend, który do dziś nie traci na aktualności. Styl LOUNGE to umiłowanie elegancji, wyrażanej poprzez głębokie, ciemne odcienie drewna, łączone z solidnymi meblami oraz wysokiej jakości tkaninami o zróżnicowanych fakturach. Podłoga w takim wnętrzu może być jaśniejsza, by uniknąć efektu przytłoczenia i wizualnie powiększyć przestrzeń. Optymalnym rozwiązaniem jest na przykład Coast Pine Greige wineo 400 wood L lub Easy Oak Greige wineo 400 wood XL.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: