Konkurs PORTA DESIGN AWARDS rozstrzygnięty

6 listopad 2023  

Wybrano laureatów konkursu dla architektów, designerów i projektantów wnętrz.

Spośród 523 nadesłanych projektów wnętrz zostało wyłonionych 3 laureatów oraz 7 osób wyróżnionych. Wszystkim 10 zwycięzcom gratulujemy!

Laureaci

 

1 miejsce - Daria Barak


 

2 miejsce - Dawid Latek

3 miejsce - Ewa Wiszniewska

 

Wyróżnienia: Dagmara Gil, Maciej Pupin, Patrycja Dudek, Damian Konopka, Marianna Kidawa, Marta Zwarycz oraz Patrycja Bereska.

W swojej ocenie przede wszystkim brałem pod uwagę oryginalność koncepcji i odwagę w tworzeniu unikalnej atmosfery i jakości przy użyciu profesjonalnych środków wyrazu.  Każda z trzech wybranych prac wnosi w różny sposób jakąś zupełnie nową wartość. Umiejętności techniczne uczestników konkursu i możliwość bezpośredniego użycia w katalogu zeszła na drugi plan - Tomek Rygalik, przewodniczący jury

Pozostała część jury, czyli PORTA CX DESIGN TEAM poza oryginalnością konceptu i odwagą musiała ocenić również bardziej przyziemne aspekty wykonanych projektów - spełnienie formalnych wytycznych regulaminu. M.in. Projekt wnętrza powinien posiadać odpowiednie parametry, aby móc wydrukować go na okładce katalogu.


 

Nagrody

Zdobywczyni pierwszego miejsca wygrała 10 000 złotych, publikację swojej pracy na okładce katalogu PORTA (wartość – 10 000 zł) oraz warsztaty z Tomkiem Rygalikiem w kampusie Design Nature w Sobolach o wartości 3000 zł. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 5000 i 3000 zł, rozkładówkę w katalogu PORTA o wartości 4500 zł (2 miejsce) i wizualizację w katalogu PORTA o wartości 2500 zł (3 miejsce) oraz udział w warsztatach z Tomkiem Rygalikiem. Udział w nich stanowi z kolei nagrodę główną dla 7 wyróżnionych w konkursie osób.

Uff! Dobry wybór na lata!

Konkurs PORTA DESIGN AWARDS jest jednym z elementów kampanii reklamowej PORTA "Uff! Dobry wybór na lata!". To kontynuacja zeszłorocznej platformy komunikacyjnej rozwinięta o wiele nowych promocji produktowych i usługowych, w której zobaczycie znane i lubiane twarze, które wybrały PORTA na lata!

 

źródło: Porta