• Strona główna
  • Łazienka staje się domowym SPA dzięki podłogom laminowanym Quick-Step

Łazienka staje się domowym SPA dzięki podłogom laminowanym Quick-Step

29 grudzień 2022  

W krótkie i zimne dni szczególnie zależy nam na przytulnej atmosferze w naszych czterech ścianach Dotyczy to również łazienki, gdzie dzięki nastrojowym dekoracjom i naturalnemu wyglądowi drewna można stworzyć domowe SPA. Pomocne w tym będą wodoodporne podłogi Quick-Step.

Łazienka jak domowe spa

Idealną przestrzenią, w której możemy odnaleźć ukojenie jest łazienka, tym bardziej jeżeli nada się jej charakteru domowego SPA. Są do tego dwie drogi – prostsza, zmieniająca jedynie dekoracje i kolory. Oraz trochę bardziej wymagająca – pełna metamorfoza wnętrza.

Jak tego dokonać w prosty sposób? Zmieńmy kolory. Organiczne odcienie takie jak ziemisty brąz, perłowa szarość czy oliwkowa zieleń wprowadzają do wnętrza poczucie bezpieczeństwa. Z kolei jaśniejsze, takie jak beż lub miętowa zieleń, pomagają uzyskać efekt przestronności, szczególnie w mniejszych wnętrzach. Aby aranżacja jeszcze bardziej sprzyjała dobremu samopoczuciu, warto wprowadzić do wnętrz uzdrawiającą moc natury, dekorując łazienkę roślinami lubiącymi wilgotne środowisko.

Świece zapachowe, które roztaczają zmysłowe aromaty, koją zmysły. Przyjemne w dotyku tkaniny i naturalne materiały w otoczeniu sprawiają, że łatwiej jest nam odzyskać wewnętrzną harmonię niczym po wielogodzinnej medytacji. Miękka pościeli i olejki eteryczne są niezwykle przyjazne dla skóry. A jeśli dodatkowo chcemy rozpieszczać się rytuałami pielęgnacyjnymi, to zacznijmy od uporządkowania łazienki. Ułóżmy w niej tylko te kosmetyki, których potrzebujemy, gotowe do codziennego użytku. Inne niepotrzebne tubki i słoiczki niech znajdą swoje miejsce w ozdobnych pudełkach. W ten sposób lepiej zorganizowane i pozbawione nadmiaru wnętrze pomoże nam skupić się na własnym ciele i umyśle.

Wybierz podłogę wodoodporną, by pójść o krok dalej

Jeśli jednak idea wellness interesuje nas bardzo mocno, możemy pójść o krok dalej. Dokonać pełnego przeobrażenia przestrzeni i całkowicie odmienić łazienkę. Tak jak w prawdziwym SPA, pomoże w tym faktura i dekor drewna. Dobra wiadomość jest taka, że kolekcja laminatów Capture firmy Quick-Step łączy wygląd drewna z łatwością utrzymania i odpornością na wodę. Naturalne łączenia i realistyczne struktury powierzchni oznaczają, że designerskie podłogi belgijskiego producenta są niemal nie do odróżnienia od naturalnego materiału. Kolejnym ich atutem jest fakt, że zarówno kolekcja Capture, jak i Classic, mogą pochwalić się hydrofobową technologią HydroSeal, która chroni łączenia między panelami, dzięki czemu ich powierzchnia jest całkowicie wodoszczelna – woda nie przenika pod ich spód. Dodatkowo powłoka powoduje, że trudniej osadzają się na niej brud i bakterie. Łączenia podłóg pozostają na zawsze równe, co sprawia, że nie trzeba martwić się o ich konserwację. W rezultacie nie musimy stale zajmować się zbędnymi kwestiami i w pełni możemy cieszyć się atmosferą relaksu przez długi czas. www.quick-step.com.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: