• Strona główna
  • Nowy park handlowy w Sosnowcu. Kolejna inwestycja EDS Retail Park.

Nowy park handlowy w Sosnowcu. Kolejna inwestycja EDS Retail Park.

22 listopad 2021  

EDS Retail Park podpisał umowę na budowę parku handlowego w Sosnowcu. Będzie to pierwsza lokalizacja handlowa EDS w województwie śląskim, a jej otwarcie zaplanowane jest na 1 kwartał 2023 roku.

EDS Park Sosnowiec to kolejna inwestycja gdańskiego inwestora EDS Retail Park w Polsce. Będzie to w pełni skomercjalizowany, nowoczesny park handlowy, o powierzchni najmu ponad 6 200 GLA. Lokalizacja parku to północno-wschodnia część miasta, w atrakcyjnym sąsiedztwie hipermarketu Auchan, Leroy Merlin oraz Decathlon. Do dyspozycji klientów będzie 15 lokali handlowo - usługowych, oraz komfortowy parking przewidziany na ok 300 miejsc parkingowych.

Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na drugą połowę 2022 roku. Obecnie trwają prace projektowe, realizowane przez zewnętrzne biuro architektoniczne. EDS Park Sosnowiec cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców, już ponad 90% powierzchni najmu zostało potwierdzone. Wśród sklepów znajdą się m.in. takie marki jak Just GYM, Deichmann, Tedi, Maxi Zoo, KiK oraz sieć sklepów rtv.

 

Obecność w aglomeracji śląskiej jest dla nas ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju. Nasza strategia bowiem, zakłada stałą rozbudowę sieci parków handlowych w najbardziej atrakcyjnych miejscach w Polsce. Park w Sosnowcu będzie nowoczesnym obiektem, którego niewątpliwym atutem jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącego i popularnego centrum handlowego.  komentuje Michał Nowak, Prezes Zarządu EDS Retail Park. Rok 2021 pokazuje, że rynek retail parków jest bardzo chłonny, dzięki czemu każda nasza inwestycja jest bardzo szybko komercjalizowana, co niewątpliwie nas niezmiernie cieszy, dodaje.

 

Generalnym Wykonawcą jest EDS FTW Sp. z o.o., a za komercjalizację wszystkich obiektów odpowiada wewnętrzny dział komercjalizacji EDS Retail Park. Planowana data otwarcia to 1 kwartał 2023 roku.

 

źródło: EDS Retail Park