• Strona główna
  • Drobny element o ogromnym znaczeniu – cyfrowy wyświetlacz temperatury w...

Drobny element o ogromnym znaczeniu – cyfrowy wyświetlacz temperatury w bateriach GROHE Plus pomaga oszczędzać wodę i energię

26 lipiec 2021  

Marka GROHE wprowadziła na rynek innowacyjną baterię umywalkową, która zapewnia użytkownikom możliwość dokładnej kontroli temperatury wody dzięki precyzyjnemu wyświetlaczowi LED. Wyświetlana na wylewce liczba z dokładnością pokazuje temperaturę wody – dodatkowo wraz z jej zmianą, zmienia się także kolor na wyświetlaczu: z chłodnego niebieskiego na ciepły ciemnoczerwony. Innowacyjna armatura jest częścią kolekcji GROHE Plus. Rozwiązanie to pozwala nie tylko cieszyć się odpowiednią temperaturą wody, ale także pomaga w dbaniu o ekologię. Jest to możliwe zgodnie z zasadą „nudging", czyli koncepcją zaczerpniętą z ekonomii behawioralnej. Dzięki wizualnej zmianie koloru użytkownicy są bardziej świadomi, kiedy ciepła woda płynie niepotrzebnie – co pozwala uniknąć marnowania energii.

- Precyzyjna kontrola temperatury wody dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi LED
- Świadome zużycie wody dzięki strumieniowi Eco
- Geometryczny design podkreśla nowoczesną aranżację w strefie umywalki
 

Nowa armatura GROHE Plus umożliwia łatwy wybór pomiędzy standardowym a bardziej oszczędnym przepływem wody. Wystarczy zbliżyć palec do podświetlonej na biało ikony strumienia na wylewce, żeby natychmiast przełączyć go na strumień Eco. W trybie tym przepływ wody wynosi zaledwie cztery litry na minutę. Można w ten sposób zmniejszyć zużycie wody, nie tracąc komfortu użytkowania. Kolekcja GROHE Plus wyróżnia się również nowoczesnym wzornictwem, które z powodzeniem łączy w sobie kształt okręgu i kwadratu. Sprawia to, że bateria pasuje do każdej nowoczesnej łazienki. Użytkownik zyskuje zatem piękny design i funkcjonalne rozwiązania.

 

Nowoczesne wzornictwo dopasowane do eleganckich łazienek

Kolekcja GROHE Plus inspirowana jest łukiem, który symbolizuje zarówno siłę, jak i lekkość. Armatura GROHE Plus łącząca okrągłe kształty z wyrazistymi, czystymi liniami sześcianu jest ciekawą propozycją do nowoczesnych projektów łazienek. Jednocześnie zapewnia ona większy komfort obsługi dzięki możliwości obrotu wylewki w zakresie 90°, co pozwala na swobodę ruchów przy umywalce.

Wyjątkowe wzornictwo armatury z kolekcji GROHE Plus sprawia, że jest ona bardzo uniwersalna pod względem połączeń z innymi produktami. Baterie pasują zarówno do kwadratowych, jak i okrągłych kształtów ceramiki, można zatem zestawić je z miskami WC z kolekcji GROHE Essence czy GROHE Cube – wszystko w zależności od indywidualnego stylu aranżacji wnętrza. Powierzchnia wyświetlacza LED to połączenie chromu i wysokiej jakości szkła akrylowego w kolorze MoonWhite. Podobnie skonstruowaną powłokę można znaleźć także w bateriach termostatycznych GROHE SmartControl i deszczownicach GROHE Rainshower SmartActive, co ułatwia zaprojektowanie niezwykle spójnej stylistycznie przestrzeni w łazience.

 

Kolekcja GROHE Plus obejmuje szeroki wybór klasycznych, jednouchwytowych baterii umywalkowych w różnych rozmiarach i z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wyciągana wylewka. W ofercie są także dwuotworowe baterie umywalkowe montowane w ścianie, baterie prysznicowe i wannowe. Z myślą o jeszcze większej swobodzie projektowania armatura GROHE Plus jest dostępna w kolorach Chrome, SuperSteel i Brushed Hard Graphite.

 

źródło: GROHE