Inwestycje i rozwój Warszawy Zachodniej

26-05-2020  

Zachodnia część Warszawy przeżywa w ostatnim czasie renesans pod względem rozwoju oraz nowych inwestycji deweloperskich. Ta część powiatu jest nie tylko świetnie skomunikowana z centrum i posiada doskonałą strukturę handlowo-usługową, ale jest również bogata w okoliczne tereny zielone.

Oczekiwania osób kupujących mieszkania zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Kiedyś każdy chciał mieszkać jak najbliżej ścisłego centrum stolicy i mieć blisko – nie tylko do pracy, ale też do kina, teatru i szeroko pojętej rozrywki. Odwiedziny znajomych mieszkających na obrzeżach miasta kojarzyły się głównie z długim czasem podróży oraz niezliczoną ilością przesiadek w komunikacji miejskiej. Dziś jednak zmieniły się nie tylko preferencje zakupowe nabywców, ale także, wraz z rozwojem technologii, ich świadomość oraz codzienny tryb życia.

Rozwój rynku nieruchomości, a co za tym idzie i większa konkurencja wśród deweloperów spowodował, że klient ma bardzo duży wybór mieszkań i domów. Dlaczego więc zachodnia część Warszawy posiada przewagę nam innymi regionami?

 

Natura w zasięgu ręki

Bliskość Puszczy Kampinoskiej nadaje niepowtarzalny klimat i pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, dostarczając im jednocześnie miejsca na rodzinną rozrywkę na świeżym powietrzu – od sportów, przez gry zespołowe oraz spacery.

Liczne ośrodki sportowe, takie jak siłownie i kluby fitness, to elementy infrastruktury dla tych, którzy lubią dbać o kondycję fizyczną oraz dobre samopoczucie przez cały rok. Co więcej, pobliski Narodowy Park Kampinoski ze szlakami turystycznymi oraz ścieżkami rowerowymi pozwoli aktywnie spędzać czas wolny. Natomiast zlokalizowana nieopodal stadnina koni może być doskonałą propozycją znalezienia nowej pasji.

Potwierdza to duże zainteresowanie kameralnym osiedlem Zielonki Residence  usytuowanym na skraju Puszczy Kampinoskiej. Ta inwestycja to wymarzone stylowe miejsce dla rodzin, które cenią sobie nowoczesne i wygodne rozwiązania – dbałość o detale, innowacyjne rozwiązania i przede wszystkim komfort życia – mówi Klaudia Siarkiewicz, Prezes Kreator Dom Invest. Deweloper ten jest liderem w obszarze Warszawy Zachodniej, a jego wyjątkowe realizacje cieszą się dużym uznaniem i uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia.

Rozwinięta infrastruktura

Inwestycje na zachodzie Warszawy łączy nie tylko bliskość natury, ale także doskonała infrastruktura handlowo – usługowa oferująca bliskość m.in. sklepów, przedszkoli, szkoły, żłobka czy placówek służby zdrowia.

Szybki dojazd do trasy S8 sprawia, że okolica jest doskonale skomunikowana ze wszystkimi dzielnicami Warszawy, lotniskiem, a także w niedalekiej przyszłości z II linią metra. Bezpośrednie sąsiedztwo granic Warszawy jest gwarancją szybkiego oraz wygodniejszego dostępu do centrów handlowych, takich jak Arkadia lub Galeria Mokotów.

Nasze projekty bazują na przemyślanych rozwiązaniach architektonicznych, dzięki czemu np. osiedle Garden Park jest tak komfortowe i funkcjonalne. Segmenty w zabudowie szeregowej oraz przestrzenie, które z łatwością można podzielić na użytkową i prywatną, a także ogródek oraz balkon sprawiają, że to idealne miejsce dla osób ceniących nowoczesny i zdrowy styl życia – dodaje Klaudia Siarkiewicz.

Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa i odejście od klasycznej pracy w biurze, trend mieszania poza centrum miasta tylko przybierze na sile. Podmiejskie osiedla, położone blisko natury, a jednocześnie świetnie skomunikowane z centrum miasta, to z pewnością doskonała inwestycja na przyszłość, tym bardziej, że ceny takich segmentów czy mieszkań nie są jeszcze tak wysokie w stosunku do tego,
jaki komfort oferują przyszłym mieszkańcom.