• Strona główna
  • Nowa wydajność i trwałość elektronarzędzi bezprzewodowych

Nowa wydajność i trwałość elektronarzędzi bezprzewodowych

31 marzec 2021  

Akumulatorowe elektronarzędzia z linii XGT 40Vmax z najwyższym poziomem mocy i trwałości trafiły na polski rynek za sprawą marki MAKITA. W nowych produktach zastosowano technologię zasilania Li-Ion oraz cyfrową elektronikę sterującą zapewniającą komunikację między akumulatorem a ładowarką i zasilaną nim maszyną.

Technologia XGTElektronarzędzia marki Makita z linii produkcyjnej XGT 40Vmax zaprojektowano do wykonywania bardzo trudnych zadań w budownictwie, przemyśle i rzemiośle. Do stworzenia tak wydajnych produktów niezbędna była nowa technologia. Japoński producent opracował innowacyjne rozwiązanie z zastosowaniem technologii XGT, która łączy niezwykłą konstrukcję elektronarzędzi i akumulatorów o wysokiej mocy z wytrzymałością na ekstremalne obciążenia. Na sukces nowej technologii złożyło się kilka elementów, m.in. programowalna cyfrowa elektronika sterująca, najnowszej generacji akumulatory Li-Ion oraz maszyny. 

Akumulatory odpowiadają za wysoką wydajność oraz produktywność technologii XGT. Ich obudowy składają się z najnowszej generacji ogniw Li-Ion. Dzięki temu baterie XGT są w stanie wygenerować maksymalne napięcie zasilania wynoszące 40 V (napięcie średnie – 36 V). Co równie istotne - są niewielkich rozmiarów. Pod tym względem nie widać różnicy między baterią XGT 40 Vmax/4.0 Ah a akumulatorem Li-Ion 18 V/4.0 lub 5.0 Ah. 

Generowane napięcie zasilania w akumulatorach XGT jest 2-krotnie wyższe wobec najczęściej stosowanego 18 V. Dodatkowo akumulatory XGT zostały wyposażone w obudowy, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, pył i wodę. Jest to możliwe dzięki temu, że mają wzmocnione uchwyty ogniw Li-Ion i specjalne przestrzenie amortyzujące wstrząsy. Baterie mają 4 diodowe wskaźniki stanu naładowania, aby użytkownicy mieli możliwość monitorowania stanu energii urządzenia. 

Akumulatory XGT skonstruowano do zadań o bardzo wysokiej skali trudności, gdyż z muszą nie tylko dostarczać dużych ilości energii, ale także przy tym wykazać się odpornością na ekstremalne warunki pracy: drgania, kurz, pył i wodę. Makita ma w swojej ofercie dwa systemowe akumulatory Li-Ion przeznaczone do zasilania elektronarzędzi z linii XGT 40Vmax: 2,5 amperogodzinny BL4025 i 4-amperogodzinny BL4040. Do naładowania baterii służy ładowarka DC40RA. Ładuje ona akumulator BL4025 w 28 min, zaś BL4040 – w 45 min. Ładowarki systemu XGT można wykorzystać również do ładowania akumulatorów 18V LXT stosując adapter ADP10, zapewniając jednocześnie jeszcze szybsze ładowanie tej popularnej serii.

Więcej informacji na temat technologii oraz maszyn XGT na stronie www.makita.pl oraz Facebook MakitaPolska

Tagi:   wiadomości