• Strona główna
  • XVI edycja targów TOOLEX odbędzie się już w październiku w Katowicach

XVI edycja targów TOOLEX odbędzie się już w październiku w Katowicach

12 czerwiec 2024  

Od 15 do 17 października 2024 roku, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zamieni się w arenę rozmów i spotkań przedstawicieli branży obrabiarek i narzędzi za sprawą 16. edycji targów Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Setki wystawców z Polski i zagranicy przedstawią nowatorskie rozwiązania dla sektora, a towarzyszące im wydarzenia – 9. Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, 3. konferencja Nowy Przemysł 4.0 oraz Środowiskowe Seminarium Tribologów uzupełnią branżową ofertę.

Targi TOOLEX to kluczowe dla ekspertów i decydentów wydarzenie, które przyciąga tysiące osób zainteresowanych przyszłością polskiego przemysłu produkcyjnego i od lat obecne jest na mapie wydarzeń przemysłowych. W trakcie targów nie zabraknie dyskusji o roli nowych technologii w rozwoju sektora oraz o wyzwaniach i problemach, które wpływają na branże zatrudniające liczne grupy pracowników, w tym tak ważne segmenty gospodarki, jak motoryzacja, górnictwo czy budownictwo.

Dzięki synergii dwóch prestiżowych imprez – TOOLEX i ExpoWELDING – tegoroczne targi i konferencja będą istotnym miejscem do prezentacji nowoczesnych rozwiązań i dyskusji na temat przyszłości polskiego przemysłu w świetle globalnych wyzwań i trendów. Rozwój sektora morskich farm wiatrowych oraz budowa nowoczesnych fabryk i instalacji odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z dynamicznych inwestycji, które kształtują obecny krajobraz przemysłowy. Te kluczowe projekty nie tylko zaspokajają bieżące potrzeby rynku, ale również napędzają postęp technologiczny, na które polski przemysł odpowiada z rosnącą determinacją i zaangażowaniem.

Targi stanowią idealne miejsce dla przedsiębiorstw, umożliwiające wymianę doświadczeń, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych oraz dyskusję nad kierunkami rozwoju, które będą definiować przyszłość branży.

Kolejna edycja targów TOOLEX stanowi platformę do budowania trwałych partnerstw biznesowych – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP. – Targi oraz wydarzenia im towarzyszące gromadzą liderów i innowatorów z różnych sektorów, co sprzyja nie tylko wymianie doświadczeń, lecz także identyfikacji nowych możliwości współpracy i synergii. Dzięki temu uczestnicy mogą nie tylko lepiej zrozumieć dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe, ale także efektywnie reagować na nowe wyzwania, zarówno te gospodarcze, jak i technologiczne – dodaje.

Zintegrowane spotkanie branżowe – trzy imprezy w jednym czasie i w jednym miejscu

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to trzy dni wypełnione prezentacjami, spotkaniami i dyskusjami w gronie specjalistów z branży obróbki metali, narzędzi skrawających, cieczy technologicznych, metrologii przemysłowej, BHP i utrzymania ruchu, a także pneumatyki, hydrauliki, łożysk i elementów napędowych oraz oprogramowania.

Podczas wydarzenia firmy mają możliwość zaprezentowania swojej oferty gościom, w tym operatorom CNC, programistom, kontrolerom jakości, technikom utrzymania ruchu, pracownikom produkcji, a także specjalistom i menedżerom z kluczowych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw działających w sektorze.

W ramach nadchodzących targów, uczestnicy będą mieli unikalną możliwość zgłębienia aktualnych trendów rynkowych, które zaprezentują eksperci z dziedziny projektowania, produkcji oraz dystrybucji maszyn i urządzeń obróbczych. Spotkanie umożliwi również wymianę doświadczeń związanych z obsługą i rozwojem narzędzi oraz współpracujących sektorów przemysłu metalowego. Na scenie targów, przedstawiciele firm będą dzielić się praktyczną wiedzą i odpowiadać na aktualne pytania z branży.

Wydarzenie będzie również okazją do zapoznania się z postępem w procesach cyfryzacji polskiej gospodarki oraz do dyskusji o nadchodzących szansach, wyzwaniach i ograniczeniach dla branży. Tradycyjnie, towarzyszyć mu będzie Środowiskowe Seminarium Tribologów, a integralną część imprezy stanowić będzie Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Zeszłoroczna, 15. edycja TOOLEX przyciągnęła ponad 5500 uczestników a swoje maszyny, narzędzia i urządzenia zaprezentowało niemal 150 wystawców.

Wśród wystawców będą m.in. 3d phoenix, Alpha Technology, Antom, Apweld, Arco, Avalon, Avia, Beboq Robotics, Best Just, Bohler Welding, Borga, F.Britsch, BvL, CAMdivision, Center-Gaz, Centrum Maszyn CNC, CHM, Cloos Polska, Comtec 3d, Cormak, Czyszczenie Spoin, DPIdea, Enrx, Eurodis, FAS, Fin, Grob, Hannsa, Harms+Wende, Hifi Filter, Horas Oee, Igoldenlaser, Ihas Tech, INE, Inicio.pl, Insize, Interpoler, Isotek, Kalla, Kemppi, Keyence, Kide, Klimawent, Komodlew, Kovaco, Lasery.pl, Technic, Madora, Madler, Menegon, Mitutoyo, Messerschmitt- Schweißtechnik, Modula, Machine Tools International, NewTechnology, OKE, OTEC, PAT, Pema, Perun, Pferd VSM, Pik instruments, Pomet, PRS, PSPG Polska, RGB elektronika, SAP-Weld, SF filter, Smart laser, SMZ, Stigal,  Stürmer Maszyny, Tajmac-Zps, Technika Spawalnicza, Technogenia, TEKA, TOCK Automatyka, TONEX, TOS Polska, TÜV Rheinland, Ultron, Valk Welding, Varnsdorf TOS, Venture, Weicon, Weldas, Weldobot, Werkus, Witt, XYZ machine tools, ZDZ Katowice, Zeiss.

Konferencja „Nowy Przemysł 4.0” to przegląd nowatorskich technologii produkcyjnych i ich praktycznych zastosowań. Podczas dyskusji zaplanowanych na 15 i 16 października br., przedstawiciele kadry menedżerskiej przedsiębiorstw przemysłowych i produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, specjaliści z firm zajmujących się robotyzacją i automatyzacją oraz eksperci będą omawiać kluczowe tematy dla branży. Trzecia edycja konferencji przyniesie szereg atrakcji, w tym kontynuację konkursu The Best of Industry 4.0. W ramach tej inicjatywy wyróżnione zostaną firmy, które dzięki wykorzystaniu nowych technologii znacząco przyczyniają się do cyfrowej rewolucji w polskiej gospodarce.

ExpoWELDING to kluczowe targi spawalnicze w Polsce, cieszące się uznaniem jako jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Europie. W trakcie nadchodzącej edycji w Katowicach czołowi producenci sprzętu spawalniczego, oprogramowania oraz technologii robotyzacji i automatyzacji zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kompleksowymi systemami stosowanymi w spawaniu oraz narzędziami, które zwiększają efektywność i jakość pracy. Poprzednia edycji, która odbyła się w 2022 roku, zgromadziła niemal 100 wystawców i ponad 3300 gości.

Równolegle z targami odbędzie się 65. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, organizowana przez – Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa. Celem konferencji jest integracja krajowego środowiska naukowego z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle, prezentacja naukowych osiągnięć oraz ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie. Konferencja będzie również istotnym forum wymiany doświadczeń między polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Targi TOOLEX i ExpoWELDING odbędą się 15-17 października 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wydarzenia organizowane są przez Grupę PTWP, wydawcę magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, portalu WNP.pl i organizatora wydarzeń takich jak PRECOP czy Europejski Kongres Gospodarczy.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: