• Strona główna
  • MILANO – klasyczny kształt, wszechstronne zastosowanie

MILANO – klasyczny kształt, wszechstronne zastosowanie

28 maj 2024  

Dachówka ceramiczna MILANO, to nowość w ofercie marki Röben.

Ma ona kształt litery S i jest dobrym przykładem na to, że tradycyjna esówka może zaskoczyć nowoczesnymi rozwiązaniami i wysokimi parametrami technicznymi. Charakteryzuje się wysoką tolerancją przesuwu wynoszącą aż 41 mm, która ułatwia dostosowanie się do zastanej więźby, bez konieczności jej wymiany. Jest zatem doskonałą dachówką na dachy poddawane renowacjom.

Dodatkowo została wyposażona w głębsze i jednocześnie wyższe zamki, które jeszcze lepiej zabezpieczają połać przed wodą opadową. Ważnym parametrem jest także jej ciężar. Jedna dachówka waży zaledwie 3,9 kg, a to sprawia, że nie stanowi ona dużego obciążenia dla połaci dachowych, ponieważ na 1 m2 przypada około 40,2 kg ceramiki. Posiada również większy format – 466 mm x 306 mm, dzięki któremu umożliwia przyspieszenie prac dekarskich. Na pokrycie 1 m2 dachu wystarczy od 10,3 do 11,5 sztuk nowej esówki.  

Jej ponadczasowa forma w większym rozmiarze, doskonale sprawdzi się zarówno na dachach budynków utrzymanych w stylu klasycznym, jak i bardziej współczesnym. MILANO jest dostępna w kolorze czerwonym naturalnym i antracytowym angobowanym
 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: