• Strona główna
  • Z nutą elegancji. Nowoczesny dom pod Warszawą projektu Interiorsy

Z nutą elegancji. Nowoczesny dom pod Warszawą projektu Interiorsy

24 maj 2024  

Jasne stonowane kolory, szlachetne materiały oraz dekory zaczerpnięte ze świata przyrody. Takie jest wnętrze domu zaprojektowanego dla młodego inwestora, który ponad wszystko ceni sobie bliskość natury.

Położony pod Warszawą 120-metrowy dom to prawdziwa oaza spokoju, nie pozbawiona jednak aranżacyjnych smaków i smaczków. Zaprojektowana dla młodego, ambitnego mężczyzny, który zawodowo poświęcił się medycynie, przestrzeń zachwyca łagodnością, nie jest jednak ani nudna, ani monotonna. To zasługa architektów z pracowni Interiorsy, którzy subtelnej stylistyce, opartej na palecie złamanych bieli i ciepłych pasteli, dodali pazura. Charakter wnętrza budują bowiem szlachetne z natury materiały oraz modne tapety inspirowane światem przyrody.

- Inwestorowi zależało, by jego przestrzeń do życia niosła spokój i ukojenie. Jednak nie mogła być ona pozbawiona wyrazu – nijaka. Ponieważ nie lubi on stagnacji, a w jego życiu wiele się dzieje, postawiliśmy na łagodną paletę barw, która stanowi tło dla często zaskakujących akcentów stylistycznych. Jednym z nich, najbardziej charakterystycznym, są pojawiające się właściwie w każdym pomieszczeniu tapety z motywem roślinności. Motyw ten zasugerowaliśmy inwestorowi świadomie, przyroda działa bowiem kojąco i relaksująco  – opowiadają Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.

Kwiatowe tapety to wybór nie tylko uzasadniony, ale też niezwykle trafny. Budują one klimat pomieszczeń, przełamując jednostajny charakter kolorystyki. Łagodne wzory roślin, oscylujące w palecie pasteli, przyciągają wzrok i czynią wnętrza wyjątkowymi. Najlepszym na to przykładem może być toaleta, która mimo niewielkiego metrażu, zachwyca koncepcją aranżacji. Przeskalowane kwiaty w odcieniach mięty i z akcentami pudrowego różu budują efekt wow! Wrażenie to podkreślają obłe formy wyposażenia (także w kolorze mięty!), a potęgują lustrzane tafle na całej wysokości pomieszczenia.

Wzorzyste tapety to jednak nie jedyne zabiegi aranżacyjne dodające charakteru wnętrzom. Pojawiają się tu także charakterystyczne lamele, dekoracyjna blacha z w kolorze złota i srebra, zdobne detale nawiązujące do art déco i dekoracyjne oświetlenie. Ważną rolę w kreacji wnętrz odgrywają także naturalne materiały. Drewno i kamień wprowadzają do aranżacji szczyptę luksusu, który dyskretnie zachęca do relaksu i wypoczynku. Mimo, że wnętrza są czyste i wizualnie uporządkowane, dając ukłon minimalizmowi, nie brak tu także odniesień do klasycznej elegancji. W kuchni fronty zdobią tradycyjne, lecz bardzo subtelnie wprowadzone, ramiaki, a złota stylizowana armatura oraz uchwyty w tym samym kolorze, podkreślają inspiracje stylem minionych epok.

- W tym, z pozoru minimalistycznym wnętrzu, do głosu dochodzą echa inspiracji klasyczną stylistyką, zwłaszcza niezwykle eleganckim i szykownym stylem art déco. Zabudowa kuchenna, lamele, detale w kolorze złota czy wiodące prym tapety i naturalne materiały budują charakter tej stonowanej w odbiorze przestrzeni. Dzięki temu, zgodnie z życzeniem inwestora, choć sprzyja ona wypoczynkowi i relaksacji, nie jest ani banalna, ani sztampowa – wyjaśniają architekci.

Co więcej, dzięki subtelnej grze detali, można ją każdego dnia na nowo odkrywać, ciesząc się każdym dogłębnie przemyślanym elementem aranżacyjnym, tworzącym jedną, spójną całość.

 

źródło: Biuro projektowe Interiorsy

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: