Trzy nowe modele kuchni ZAJC

11 grudzień 2023  

Marka ZAJC wprowadziła trzy nowe kuchnie. Z ich minimalizmem kontrastują luksusowe materiały, prostota dopełniana jest wyrafinowanymi detalami, a unikalne funkcje dają wizualny spektakl…

Prace nad kuchniami MET, TENDER i MOVE trwały rok. Ich rezultatem są modele, w których pojawiły się nowe formy mebli oraz materiały wykończeniowe. Co więcej, produkcja modelu MOVE wymagała opracowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym elementy tej kuchni są ruchome, co całkowicie zmienia jej wygląd. 

 

MOVE

MOVE to kuchnia, której wprawiane w ruch elementy dają wizualny spektakl, odsłaniając ukryte wewnątrz brył funkcje. W całości wykończona marmurem wyspa przywodzi na myśl współczesne dzieło sztuki. Jej oryginalną formę kształtują krawędzie ustawione pod różnymi kątami. Mebel-obiekt zasadniczo składa się z dwóch części. Mniejsza z nich, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, płynnie odsuwa się, wyłaniając z wnętrza stół. Z kolei wysoką zabudowę szaf cechuje minimalizm i funkcjonalność. Ich subtelną elegancję podkreśla ręcznie szczotkowany fornir, którym pokryte są drzwi kieszeniowe. W zabudowie umieszczono trzy sekcje wykończone kamieniem, który również został zastosowany w wyspie kuchennej. W części będącej strefą gotowania zamontowana jest płyta grzewcza oraz okap znajdujący się w obudowanej kamieniem półce. Za elektrycznie podnoszonym panelem z czarnego matowego szkła ukryta jest bateria do napełniania garnków oraz półki na przyprawy i rozmaite akcesoria. Kolejna sekcja mieści strefę zmywania z kamiennym zlewozmywakiem. Tutaj również, za ruchomym panelem, znajdują się półki. Ostatnia sekcja to miejsce na piekarnik o szerokości 76 cm oraz półki z anodyzowanego aluminium. Kuchnię MOVE określa płynność i dynamizm. Ruch elementów. Model zdobył prestiżową nagrodę Archiproducts Design Awards 2023.

 

MET

Kuchnia MET inspirowana jest estetyką lat 50. dwudziestego wieku, z jej charakterystycznymi zaokrąglonymi krawędziami mebli. Odnajdziemy je w formie wyspy kuchennej. Uwagę przykuwa tu nie tylko kształt mebla, lecz również szlachetny blask frontów z mosiądzu, które wykonane są ręcznie i zostały zabezpieczone specjalną technologią przed zmianą wyglądu. Doskonale opanowane rzemiosło umożliwiło idealne dopasowanie blatu do metalowych frontów, a także wykonanie zagiętych pod kątem uchwytów. Innym ciekawym detalem są boki szuflad, które zyskały również nowy rodzaj wykończenia, dający efekt włókna szklanego. Głęboka matowa czerń pojawia się na blacie z materiału Lapitec. Znajdziemy ją również na lakierowanych frontach wysokiej zabudowy, w której zamontowane zostały piekarniki i chodziarko-zamrażarka. MET to gra satynowego metalicznego połysku z głębią czarnego matu, masywnych kształtów z lekkością nowoczesnych linii. 

 

TENDER

Subtelne wzornictwo kuchni TENDER ujawnia wyrafinowane detale wykonane z aluminium. Model jest nowoczesny i uniwersalny. To kuchnia, która harmonijnie wpasuje się w każde wnętrze, jednocześnie zapewniając maksymalną funkcjonalność w codziennym użytkowaniu. Fronty szuflad w wyspie są wykonane z aluminium o grubości 4 mm. Natomiast materiał MDi firmy Inalco, pojawia się na blacie i bokach mebla. Wysoka zabudowa oraz szafki wiszące zostały wykończone akrylem w odcieniu szarości. Oba te elementy okala rama wykonana z aluminium. Ten geometryczny, dekoracyjny element wydobywa charakter kuchni, dla której aluminium jest klamrą estetycznie spinającą kompozycję. Metal pojawia się również wewnątrz szafek w formie wieszaka na kieliszki. Kuchnię TENDER kształtuje balans panujący pomiędzy prostymi środkami a wyrafinowanymi niuansami. 

W czasach, w których design i funkcjonalność spotykają się na nowo, ZAJC prezentuje trzy nowe modele kuchni wyróżniające się zaawansowanym, unikalnym wzornictwem. MET, TENDER i MOVE łączą w sobie precyzję wykonania i innowacyjność z duchem czasów.

www.zajc.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: