Kolekcja płytek projektu Vincenta Van Duysena

23 marzec 2023  

Kosei to po japońsku kompozycja i jednocześnie nazwa kolekcji płytek, którą Vincent Van Duysen zaprojektował dla marki Mutina. 

Na kolekcję składa się cała gama subtelnych, naturalnych tonacji kolorystycznych i przyjemnych w dotyku powierzchni. Ich inspiracją są skały pochodzenia wulkanicznego - obsydian i szkło wulkaniczne. Jednorodne i amorficzne mają wyjątkową twardość.

Mamy do wyboru pięć kolorów i osiem formatów o matowej teksturze. Można je ze sobą dowolnie łączyć, tworząc zindywidualizowane kompozycje. Kolekcja Kosei jest przeznaczona do kładzenia na podłogach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Kosei produkowana jest metodą ekstruzji, niezwykłego procesu produkcyjnego pozwalającego uzyskać wysokiej jakości płytki o doskonałych właściwościach technologicznych, autentyczny i naturalny w dotyku, a jednocześnie odporny i trwały.

Produkcja odbywa się w unikalnym na skalę światową zakładzie przemysłowym, w którym możliwa jest produkcja dużych płyt poprzez wytłaczanie pełnych kolorowych korpusów całkowicie pozbawionych szkliwa. Płytki powstałe w tym procesie mają większe zagęszczenie, co wzmacnia ich odporność na uszkodzenie, plamy i wodę.

Projektując kolekcję Kosei chciałem wniknąć głębiej we wzory z historii światowej architektury. Rezultatem jest niezwykle wszechstronna kolekcja płytek, które mogą tworzyć jednorodne, monochromatyczne powierzchnie lub niemal dowolne wzory – mówi Vincent Van Duysen, autor kolekcji, która dostępna jest w ofercie showroomów BOZZA.

www.bozza.pl