Wnętrzarskie inspiracje podczas 5. edycji ArchiDAY 2021

28 październik 2021  

Bogaty program prelekcji, dyskusji i debat, goście specjalni, konsultacje z ekspertami, warsztaty z oprogramowania to jedne z większych wartości organizowanego od 5 lat wydarzenia archiDAY. W tym roku odbędzie się ono w systemie hybrydowym w terminie 25 - 30 października br.

Główną osią tematyczną archiDAY2021 będą wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty i konsultacje, które mają służyć rozszerzeniu umiejętności i kompetencji projektantów i architektów. W gronie uczestników nie mogło zabraknąć firm tj. Pfleiderer czy Labra. Obie wystąpią na scenie głównej już 27 października. Reprezentująca firmę Pfleiderer Aldona Słapa-Nowacka oraz projektantka Maja Ganszyniec opowiedzą o tym, jak uchwycić swój ulubiony nastrój w aranżacji wnętrz dzięki jedynej na rynku kolekcji Mood Stories. Labra z kolei zaprasza na spotkanie z Maciejem Karpiakiem, projektantem XILO, podczas którego będzie można poznać idee, proces projektowy oraz dowiedzieć się więcej o samym produkcie.

Ponadto w programie między innymi:

Scena główna: źródło inspiracji i wiedzy 

W bloku “Projektant i BIZNES” znajdą się merytoryczne porady z zakresu prowadzenia i rozwoju pracowni projektowej. Od strategii, przez pozyskiwanie i obsługę klienta po narzędzia pracy i promocję. Blok “Design Stories” z kolei to opowieści o niedawno powstałych projektach i wyzwaniach, które towarzyszyły ich realizacji. Tu swoim doświadczeniem podzielą się zaproszeni eksperci; znani: architekci, projektanci, designerzy, ambasadorzy marek.  Interaktywne prezentacje nowości produktowych, opowieści o premierowych wdrożeniach pojawią się w bloku tematycznym “NOWOŚCI”. Nie zabraknie również dyskusji i wymiany poglądów: w "Rozmowach o..." Przedstawiciele branży będą rozmawiać o produktach i rozwiązaniach, trendach, inspiracjach oraz zmianach i możliwych scenariuszach przyszłości.​ 

W obliczu postępujących zmian klimatycznych organizatorzy zdecydowali by jeden z dni wydarzenia w całości poświęcić tak ważkiemu w dzisiejszych czasach tematowi zrównoważonej architektury. W poniedziałek 25.10 redaktorzy magazynu Architecture Snob poprowadzą serię spotkań i rozmów z wybitnymi architektami oraz projektantami. 

“Wspólnie chcemy szukać nadziei na przyszłość w dobie kryzysu klimatycznego i próbować uporządkować otaczającą nas rzeczywistość, pełną nierówności, również w dostępie do architektury” – podkreśla Marcin Szczelina, redaktor naczelny magazynu. 

Scena ZEwnętrza: gratka dla projektantów i architektów krajobrazu 

Tegoroczny archiDAY został wzbogacony o tematy związane z urządzaniem i projektowaniem przestrzeni balkonu, ogrodu czy tarasu. Zainteresowanych tematyką zapraszamy do studia zlokalizowanego w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka, Warszawa ul. Malborska 41, lub do udziału online na platformie www.archidesk.pl

 

Warsztaty z oprogramowania: podnoszenie kompetencji z obsługi popularnych programów

Ważnym elementem archiDAY2021 będą bezpłatne warsztaty. W ich trakcie architekci i projektanci podniosą umiejętności z zakresu posługiwania się programami: SketchUp + V-Ray, Archicad, CAD

 

Decor PRO, Gardenphilia. Udział w szkoleniach to również szansa na poznanie funkcjonalności wybranych programów i specjalistyczne konsultacje z reprezentantami firm. Zlokalizowane w Domotece studio CAD Decor PRO zaprezentuje nowy, autorski format szkoleniowy wzbogacony o dyskusje z reprezentantami firm.

 

Całodzienne warsztaty projektowe: Sztuka świadomych wyborów - przestrzeń esencjonalna.

Warsztaty łączące design thinking z design doing poprowadzone zostaną przez doświadczonych projektantów i edukatorów Gosię i Tomka Rygalików, znanego na całym świecie producenta luksusowych katamaranów Sunreef Yachts, reprezentowanego przez Aleksandrę Schade (Manager of the Interior Design Department), Martę Kaszubę (Senior Interior Designer) oraz Sarę Butkiewicz (Senior Interior Designer). Całość wydarzenia odbędzie się we wszechstronnie wyposażonym, zaawansowanym technologicznie, multidyscyplinarnym centrum badawczo-rozwojowym ulokowanym w nowopowstałym budynku zaprojektowanym we współpracy Medusa Group i Studio Rygalik na terenie Kreatywnego Kampusu Sobole.

 

Doradztwo i konsultacje: indywidualne porady przedstawicieli marek

Specjaliści platformy Homebook w ramach strefy doradczej: “Pytania przy kawie. Rozmowy o budowaniu marki” podzielą się wiedzą z zakresu marketingu i brandingu, wspierając osoby prowadzące własne pracownie w budowaniu silnej marki oraz skutecznej komunikacji z klientami.  


archiDAY 2021 w całości transmitowany będzie na platformie archiDESK - narzędziu wspierającym specjalistów z branży wyposażenia wnętrz. Wydarzenia stacjonarne odbywać się będą w salonie NOTI w Warszawie (25-26 października), na terenie Targów Warsaw Home & Contract w Nadarzynie, stołecznej Domotece oraz w Kreatywnym Kampusie Design Nature w Sobolach.