• Strona główna
  • Minimalistyczna ponadczasowość w przytulnym wydaniu w aranżacji Studia...

Minimalistyczna ponadczasowość w przytulnym wydaniu w aranżacji Studia Projekt

26 lipiec 2021  

Minimalistyczne kierunki w projektowaniu wnętrz wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością i nie zapowiada się na to, by cokolwiek w tej materii miało się zmienić. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, wszak prostota sprzyja codziennemu użytkowaniu przestrzeni, która jest nie tylko zgodna z długofalowymi trendami, ale przede wszystkim designerska i funkcjonalna. Kluczową rolę w aranżacji klimatycznego, starego budownictwa odegrał uniwersalizm, który został wzbogacony nowoczesnymi dodatkami, między innymi w postaci drewnianych lameli czy też innowacyjnych opraw oświetleniowych. Poznajcie dom nad Jeziorakiem projektu Studia Projekt.

Dom nad Jeziorakiem – 150 m² estetycznej funkcjonalności
Szałkowo to niewielka miejscowość pod Iławą. To właśnie tutaj znajduje się liczący sobie 150 m² dom nad Jeziorakiem, na którego powierzchnię składa się 9 pomieszczeń, do których zalicza się praktyczny wiatrołap i równie funkcjonalny korytarz, przestrzenny salon z klimatyczną kuchnią, przytulna sypialnia z komfortowo zaprojektowaną garderobą, dwie łazienki, gabinet do pracy oraz królestwo zabawy w postaci pokoju dziecięcego.

Motywem przewodnim tej aranżacji, a zarazem synonimem wspomnianej wcześniej ponadczasowości, jest stonowana paleta barw. W tej realizacji znajdziemy biel, która jest bazą dla relaksujących odcieni szarości i charakternych grafitów, natkniemy się także na kolorystyczne przełamania w postaci elementów dekoracyjnych w niebieskich barwach. Ten kontrast zdecydowanie ożywia całą przestrzeń i akcentuje jej spokojny, choć nadal energiczny charakter.

Mówiąc o kolorach, nie sposób nie wspomnieć o będącej zupełnym przełamaniem kolorystycznym czerni, której miejscem są przede wszystkim oprawy oświetleniowe. Jakie rozwiązania zostały wykorzystane w tym wnętrzu?

Powiew minimalistycznej świeżości, czyli oświetlenie szynoprzewodowe
Wybór oświetlenia do aranżowanego mieszkania lub domu stanowi kluczowy element każdego projektu. Przy jego zakupie należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale również praktycznymi, a także ekonomicznymi. Innowacyjnym, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnym sposobem na uzyskanie oryginalnej gry światła i cieni są szynoprzewody. Ten rodzaj instalacji to doskonała baza oświetleniowa dla całej przestrzeni. Można go wykorzystać w każdym pomieszczeniu, uzyskując efekt spójności i subtelnego motywu przewodniego dla całego projektu.

Jak podkreśla Estera Sosnowska ze Studia Projekt, która czuwała nad wykończeniem domu nad Jeziorakiem, umieszczenie kilku opraw na szynie przyczynia się nie tylko do idealnego rozświetlenia pomieszczenia, ale również do zyskania możliwości regulacji punktów świetlnych, którą można uzależnić od indywidualnych preferencji oraz aktualnych potrzeb użytkowników przestrzeni.

Nowoczesny charakter i elastyczność przyczyniają się do tego, że na oświetlenie na szynach coraz częściej decydują się inwestorzy, którym zależy na wnętrzach ponadczasowych, ale z aranżacyjnym pazurem. Nie inaczej było w tym przypadku – czarne oprawy KARI marki AQForm, a także konstrukcja, na której zostały one zamontowane, doskonale prezentują się na tle subtelnej kolorystyki, idealnie korespondując z zamierzeniami stylistyki wnętrza, podkreślając kryjący się w nim temperament. Ta niepozorna oprawa to istna ikona stylu, która podkreśli każdy element wydobywając jego naturalne piękno we wnętrzu.

Szynoprzewody i reflektory to jednak nie jedyny akcent, który sprawia, że posiadłość znajdująca się w obrębie Pojezierza Iławskiego jest kwintesencją regularności i pewnego rodzaju stylistycznej jednolitości. Wpływ na ten fakt ma również inny motyw przewodni. Jaki?

Aranżacyjna trójwymiarowość niecodziennym sposobem na harmonijny projekt
O spójność tego projektu dbają również trójwymiarowe zdobienia, które znaleźć można na płytkach ceramicznych w łazience, tapecie w sypialni i pokoju dziecięcym, a także nowoczesnych płytach heksagonalnych, zdobiących jedną ze ścian w salonie. Ten powtarzający się w całym domu element dekoracyjny to ozdoba tyleż designerska, co minimalistycznie nowoczesna.

Na koniec warto wspomnieć również o innych funkcjonalnych rozwiązaniach, takich jak wydzielająca korytarzową przestrzeń drewniana ściana z lameli, lustro powiększające optycznie pomieszczenie czy też solidny blat kuchenny w czarnym macie, który został wykonany z trwałego i innowacyjnego getalitu.

Słowo „minimalistyczny” wcale nie jest tożsame z wyrazem „pusty”. Realizacja Estery i Roberta Sosnowskich ze Studia Projekt to idealny dowód, że nowoczesne wnętrza, będące synonimem funkcjonalności i prostoty, mogą być klimatyczne i przytulne, a ze starego, niepraktycznego budownictwa we współpracy z godnymi zaufania producentami da się stworzyć przestrzeń szytą na miarę potrzeb nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Design: Studio Projekt- Estera i Robert Sosnowscy

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: