SYNEGO SLIDE: Nowoczesne drzwi tarasowe i okna przesuwne

28 kwiecień 2021  

Okna przesuwne i drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE to nowoczesny design, wysoka jakość oraz duża swoboda w aranżacji wnętrz.

Duże przeszklenia to nieodłączny element współczesnej architektury. Podnoszą walory estetyczne budynku i w atrakcyjny sposób łączą wnętrza z otoczeniem. Nowoczesne okna przesuwne i drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE oferują przy tym szerokie możliwości kształtowania wyglądu elewacji oraz dużą swobodę w aranżacji wnętrz.

Współczesna architektura jest otwarta na otoczenie, a to za sprawą dużych okien oraz drzwi tarasowych. Wielkoformatowe przeszklenia stały się dominującym trendem nie tylko w obiektach komercyjnych, ale także w budynkach jednorodzinnych. Zacierają granice między wnętrzem domu, a tarasem lub ogrodem, zapraszając naturę do środka. Nadają bryle bardziej nowoczesny, prestiżowy charakter. Sprawiają również, że pomieszczenia są jasne, niemal skąpane w słońcu i wydają się bardziej przestronne. Okna i drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE gwarantują przy tym elastyczność w realizowaniu koncepcji projektowych, a także wysoki komfort mieszkania.

Okna i drzwi przesuwne a odbiór wizualny budynku
Okna oraz drzwi tarasowe są ważnym elementem kształtującym wygląd elewacji i wnętrz. Ich atrakcyjność znacznie podnoszą ponadstandardowe rozmiary przeszkleń. Dzięki nim budynek nabiera lekkości, pomieszczenia są lepiej doświetlone cennym światłem naturalnym i wizualnie większe niż w rzeczywistości. Dzięki dużym przeszkleniom oraz smukłym profilom okna i drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE efektownie kadrują widoki na zewnątrz. Sprawiają, że przestrzeń wewnętrzna i zewnętrza niemal przenikają się. Stanowią również bardziej naturalny łącznik pomiędzy przestrzenią mieszkalną a ogrodową, niż tradycyjne rozwierane drzwi tarasowe.

Wyważony design okien i drzwi przesuwnych SYNEGO SLIDE powoduje, że są idealnym uzupełnieniem zarówno nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej architektury. Ich wygląd można dowolnie personalizować dzięki programowi barw KALEIDO COLOR, który oferuje ponad 400 wariantów wzorniczych. Wybierać można m.in. spośród kolorów i faktur, dzięki którym profile okienne i drzwiowe będą do złudzenia przypominały drewniane, zarówno z wyglądu, jak i w dotyku. Szeroka paleta barw profili (dostępna także dla drzwi tarasowych o maksymalnym wymiarze) pozwala zaprojektować elewację oraz wygląd stolarki od strony pomieszczeń, zgodnie z pomysłami projektowymi i oczekiwaniami klientów, niezależnie od tego czy okna i drzwi mają być harmonijnie wkomponowane w ścianę czy też kolorystycznie wyróżniać się na jej tle. Dużą zaletą profili SYNEGO SLIDE jest ich całkowite okleinowanie folią dekoracyjną, włącznie ze środkowym wrębem. Dzięki temu okna i drzwi charakteryzuje jednolity, estetyczny wygląd, bez względu na to, czy skrzydła pozostają zamknięte czy też otwarte.

Aranżacja wnętrz z oknami i drzwiami przesuwnymi
Przesuwne drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE pozwalają realizować duże przeszklenia, osiągające wymiar nawet 4x2,6 m. Dzięki temu mogą one sięgać sufitu, tworząc bardzo efektowną przeszkloną ścianę. W komfortowy sposób połączą salon lub sypialnię z tarasem bądź ogrodem, zapewniając przy tym dużą swobodę w aranżowaniu pomieszczeń. W przeciwieństwie do klasycznych drzwi tarasowych otwieranych do środka, drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE pozwalają optymalnie wykorzystać całą dostępną wokół nich przestrzeń. Ich skrzydła przesuwając się równolegle względem nieotwieranej części przeszklenia nie wymagają bowiem dodatkowego miejsca w pomieszczeniu. Dzięki temu nie zaburzają jego funkcjonalności i pozwalają rozmieszczać meble według indywidualnych koncepcji i potrzeb klientów.

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem zapewniającym swobodę projektowania są również okna przesuwne SYNEGO SLIDE. Umożliwiają one dowolną aranżację parapetu czy blatu kuchennego, nad którym znajduje się okno. Dzięki temu sprawdzą się bardzo dobrze również zarówno w domach, luksusowych apartamentach, jak i niewielkich mieszkaniach.

Funkcjonalne drzwi tarasowe
Drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE pozwalają zaprojektować bardzo szerokie, komfortowe przejście na taras lub do ogrodu, lecz mimo dużych gabarytów sprawiają wrażenie bardzo lekkich, nie tylko wizualnie. Dzięki specjalnym okuciom ich duże przeszklone skrzydło przesuwa się płynnie, wymagając od użytkowników użycia jedynie minimalnych nakładów siły. Mechanizm stosowany w produktach SYNEGO SLIDE umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie drzwi w kilku prostych ruchach. Skrzydło drzwi odstawno-przesuwnych najpierw nieco odchyla się od ramy w kierunku wnętrza, a potem z łatwością przesuwa. Produkty SYNEGO SLIDE pod względem obsługi są bardzo komfortowe i niezawodne, podobnie jak znane na rynku rozwiązania HST, jednak bardziej korzystne cenowo. Wysoki komfort obsługi otrzymujemy więc w standardzie.

Ważne parametry techniczne
Pomimo dużych przeszkleń okna i drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE charakteryzuje bardzo dobra izolacyjność termiczna. Współczynnik przenikania ciepła Uf  o wartości nawet 1,3 W/(m2·K) sprawia, że straty energii na zewnątrz budynku są zredukowane do minimum. Konstrukcja profili SYNEGO SLIDE pozwala zastosować wysokiej jakości szyby termoizolacyjne i dźwiękochłonne. Zapewnia to nie tylko wysoką efektywność energetyczną, ale także sprawia, że wnętrza budynku są chronione przed hałasem. Okna przesuwne i drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE tłumią dźwięki nawet o 44 dB. Oznacza to niemal 20-krotną redukcję hałasu. Ochronę przed intruzami zapewnia klasa odporności do RC2 oraz możliwość zastosowania dodatkowo umieszczonych w ramie modułów alarmowych REHAU Smart Guard.

Więcej: https://bit.ly/2QDvXCH